GWARANCJA JAKOŚCI

Kompleksowe i profesjonalne usługi utrzymania czystości oraz techniczna obsługa obiektów

Sprawdź

Kalendarz blog

« Maj 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Doczyszczenia po budowie - chemia

środa, 20 kwiecień 2016 11:57
Doczyszczenia po budowie - chemia

Ostatnio przy przeglądaniu wiadomości z branży natrafiliśmy na ciekawy artykuł. Na stronie nf.pl znaleźliśmy tekst traktujący o naszym najbliższym zleceniu, czyli doczyszczeniach po budowie. Artyukuł skupia się na jednym z najważniejszych elementów wykonania usługi - czyli dobrze odpowiedniej chemii. Zamieszczany całość i zachęcamy do przeczytania.

 

Doczyszczanie pobudowlane – kiedy kwas, a kiedy zasada?

Proces doczyszczania, polega na usunięciu zanieczyszczeń, które nagromadziły się w trakcie codziennej pielęgnacji powierzchni lub usunięciu bardzo trudnych zabrudzeń pobudowlanych i poremontowych.

Prawidłowe doczyszczanie wymaga zastosowania odpowiedniej technologii, a więc wiedzy na temat prawidłowego stosowania profesjonalnej chemii oraz maszyn i akcesoriów sprzątających.

Odpowiednia wiedza na temat profesjonalnych środków czystości i profesjonalnego sprzętu do sprzątania umożliwi szybkie i bezpieczne usunięcie nawet bardzo trudnych zabrudzeń, przy zagwarantowaniu bezpieczeństwa czyszczonych powierzchni. A o bezpieczeństwo materiałów głównie tutaj chodzi.

Kwas czy zasada?

Preparaty o odczynie kwasowym (o niewysokiej wartości pH) zalecane są do usuwania pozostałości cementowych, osadów i wykwitów wapiennych. Dlatego też nie powinno stosować się ich na powierzchniach kamiennych z zawartością wapieni np: terrazzo, trawertyn, marmur, itp. Warto przed rozpoczęciem pracy dokładnie sprawdzić odporność czyszczonej powierzchni na środki kwaśne oraz trwałość kolorów. Jeżeli podczas próby preparat powoduje miejscowe pienienie się, zmianę koloru powierzchni albo wystąpi efekt połysku oznacza to, że nie należy stosować go na danym podłożu lub przygotować zdecydowanie słabszy roztwór.

Preparaty o odczynie zasadowym (o wysokiej wartości pH) zalecane są do usuwania zanieczyszczeń przemysłowych, szczególnie pochodzenia ropopochodnego. Likwidują również zanieczyszczenia „trudne” do usunięcia dla innych środków czystości. Aby osiągnąć pełny efekt czystości w doczyszczaniu pobudowanym warto korzystać zarówno ze środków o odczynie kwasowym, jak i zasadowym.

Grupa PSC - Profesjonalne Środki Czystości

źródło: http://nf.pl/po-pracy/doczyszczanie-pobudowalne-kiedy-kwas-a-kiedy-zasada,,52895,263 [23.04.2016]

Partnerzy

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Mapa dojazdu

Panel wysuwany

icon K2Poland

K2SERVICE jest częścią grupy K2

Zobacz
Treść po scrollowaniu i czasie
Zamknij
0
99000
5000

MyLiveChat

Please publish modules in offcanvas position.