GWARANCJA JAKOŚCI

Kompleksowe i profesjonalne usługi utrzymania czystości oraz techniczna obsługa obiektów

Sprawdź

Kalendarz blog

« Maj 2021 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Doczyszczanie po budowie - Pady do szrowarki

sobota, 23 kwiecień 2016 11:57
Doczyszczanie po budowie - Pady do szrowarki

Na stronie naszego dostawcy maszyn widnieje artykuł o czymś, bez czego maszyny którymi pracujemy byłby bezużyteczne. Odpowiedni pad do maszyny to gwarancja, że powierzchnia będzie idealnie doczyszczona.

Zachęcamy do lektury:

 

Pady do maszyn czyszczących. Co to takiego?

 
Kiedy zastosować do szorowarki szczotkę a kiedy pad?
Pady do maszyn czyszczących. Co to takiego.


Podczas mycia podłogi maszyną czyszczącą tj. automatem szorująco zbierającym lub szorowarką jednotarczową możemy użyć szczotki lub specjalnego trzymaka na który nakłada się wymienny wkład potocznie zwany padem. 

firma sprzątająca Kłodzko

Pad do szorowarek to krążek ze specjalnej włókniny o określonym kolorze. Kolor pada określa nam jego twardość. Czym ciemniejszy pad tym twardsza jest jego struktura co za tym idzie nadaje się do bardziej uporczywych zabrudzeń.
Kiedy zastosować szczotkę a kiedy pad do szorowarki? Szczotka bardzo dobrze się sprawdza kiedy mamy do umycia maszyną czyszczącą (polecamy szorowarke Numatic TT4045) posadzkę starszą, nierówną lub gdzie położone są płytki z głębszą fugą. Włosie szczotki bardzo dobrze penetruje takie wgłębienia usuwając brud. 
Pad czyszczący stosuje się do mycia szorowarką powierzchni gładkich w „dobrej kondycji” większa powierzchnia styku pada z posadzką w porównaniu ze szczotka daje lepsze efekty czyszczenia. Dodatkowo możliwość zakupu padów o różnej twardości daje nam większe możliwość dostosowania się do stopnia zabrudzenia i rodzaju mytej szorowarką posadzki. 


Charakterystyka i podstawowe rodzaje padów do maszyn czyszczących, szorowarek.firma sprzątająca Nowa Ruda

Pad biały:
Bardzo miękki pad przeznaczony zwłaszcza do polerowania na niskich obrotach np. szorowarką numatic NRX450 . Może go również użyć do mycia delikatnych powierzchni niezabezpieczonych lub zabezpieczonych powłoka polimerową oraz do codziennej pielęgnacji posadzek o bardzo małym stopniu zabrudzenia.
Pad czerwony:
Przeznaczony do codziennego mycia szorowarką wszelkiego rodzaju typów podłóg zabezpieczonych i niezabezpieczonych. W niektórych przypadkach (zależy to od jakości nałożonej na posadzkę powłoki polimerowej ) można go użyć do „lekkiego” polerowania posadzki zabezpieczonej. Świetnie nadaje się również do mycia podłóg drewnianych, na halach sportowych i miękkich wykładzin jak np. "tarkett".
Pad zielony:
Pad ten ze względu na twardość przeznaczony jest do intensywnego czyszczenia, szorowania posadzek mocno zabrudzonych (polecamy doskonałą do tego celu szorowarke bateryjną o dużym docisku numatic TTB4045 lub numatic TTB4055). Stosowanie padów w kolorze zielonym zwiększa szybkość pracy oraz skuteczność usuwania zanieczyszczeń na wszelkich rodzajach posadzek twardych. Można go również zastosować do usuwania wierzchnich warstw polimeru z powłoki w ten sposób zabezpieczonej w celu jej renowacji.
Pad brązowy:
Pad do gruntownego doczyszczania lub mocno zabrudzonych posadzek. Stosowany głównie w celu usunięcia wszelkiego rodzaju powłok polimerowych, wosków itp. Stosowany wszędzie tam gdzie istnieje obawa uszkodzenia powierzchni twardym padem w kolorze czarnym.
Pad czarny:
Pad do gruntownego doczyszczania posadzek, usuwania wszelkiego rodzaju polimerów, akryli oraz nagromadzonych warstw zanieczyszczeń poprzez szorowanie. Nie zaleca się stosowania pada czarnego na posadzkach delikatnych podatnych na uszkodzenia. 

Pad Gorilla:
Pad przeznaczony do polerowania (polecamy do tego celu urządzenie Numatic NRU 1500) na wysoki połysk, daje znakomite rezultaty na wszystkiego rodzaju polimerach i akrylach. Dodatkowo podczas procesu polerowania utwardza powłokę zabezpieczającą, przedłużając jednocześnie jej żywotność. Istotne w budowie tego pada są dodatki w postaci naturalnego włosia. Dzięki temu charakteryzuje się on dłuższą żywotnością oraz nie zapycha się polerowanym polimerem.Nowość! Pady z pianki melaninowej:

Doskonale czyści posadzki o mikroporowatej strukturze takie jak płytki gresowe i ceramiczne oraz lastrika, marmuru, betonu, granitu, PCV i Linoleum.
Duża oszczędność środków chemicznych- można czyścić używając tylko wody

firma sprzątająca Kłodzko
 

Partnerzy

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Mapa dojazdu

Panel wysuwany

icon K2Poland

K2SERVICE jest częścią grupy K2

Zobacz
Treść po scrollowaniu i czasie
Zamknij
0
99000
5000

MyLiveChat

Please publish modules in offcanvas position.